Vytlačiť

V nedeľu, 3.februára popoludní sa v Kine Hviezda konala zábavná akcia na počesť patróna Saleziánov, Dona Bosca. Don Bosco chlapcom rád rozprával príbehy. Prostredníctvom vystúpení máme tú možnosť šíriť dobro ďalej a znázorňovať ho v našich scénkach a vystúpeniach.

Tohtoročná téma bola „Svätosť je aj pre teba“. Každý z účinkujúcich si to poňal podľa seba a spoločnými silami vznikla šou, na ktorej sa zabávali nielen najmenší, ale aj rodičia. Sálou sa ozýval smiech a radosť. ,,Aj tento rok dali účinkujúci to najlepšie zo seba. Všakovakým spôsobom nám predviedli, že svätosť je ozaj pre každého z nás. Pozitívne hodnotím, že niektoré stretká spojili sily a že sa zapojili aj starší animátori,“ zhodnotila Terezka Piknová.

Účinkovanie na pódiu sa začalo tanečným vystúpením ,ktoré predviedli naši tanečníci s názvom Tanečná škola. Po nich nasledovali malí Škôlkari, ktorísi aj tento rok prichystali milú scénku o živote svätých a o tom, ako je svätosť pre nás dôležitá. Ako ďalší prišli na rad Pokémoni so svojou scénkou, v ktorej znázorňovali, ako dosiahnuť takú svätosť a čo všetko to obnáša. Po nich nasledovali Chipetky, ktoré zapojili aj publikum svojou tombolou svätosti. Tancom a hlbokou myšlienkou nás oboznámili aj Chlapci a Baby z SPŠ. Ukázali nám, ako vidia svätosť práve oni, ako sa o ňu usilovať a hlavne podotkli, aby sme nezabúdali, že Boh vždy vidí našu snahu a vie, že naše srdce patrí jemu. Na rad prišli Fjalky, ktoré zatancovali tanec znázorňujúci rozpoznanie dobra a zla. Loptoši a Šnicle nám dali na vedomie, ako sa zmenila doba a priority mladých v súčasnosti a minulosti. X-meni si pripravili výbornú choreografiu, ktorú obohatili svietiacimi košeľami. Úsmev na tvári ľudom nechýbal ani po vystúpení Svetlušiek a Šmouliniek, ktoré si pripravili scénku o tom, že každý sen sa dá splniť, len ho treba robiť s láskou a radosťou a tá nás práve privedie ku svätosti. Rebelky a Hranolčeky spestrili program etapami života, ktorými si prechádza väčšinou každý kresťan. Snažili sa o znázornenie a zachytenie najdôležitejších momentov, ktoré si pre nás Pán chystá. Elmajovci si prichystali hudobné predstavenie vo forme hrania na bubny. Sedmokrásky zasa spestrili program spoluprácou s publikom prostredníctvom zábavného kvízu svätosti. Ukázali nám, že nie vždy je ľahké ísť cestou dobra, no vždy je dôležité sa o ňu snažiť. A presne tá možnosť nás privedie ku požadovanému výsledku a to práve ku svätosti. Jožiny zaklincovali šou zábavným mačacím tancom, ktorý sa spájal s myšlienkou, ,,Keď to dokážu mačky, dokážeš to aj ty!“
 
Celá akcia sa niesla v priateľskej atmosfére a v Božej prítomnosti. Každým rokom je čo ukázať a čo zlepšovať a práve to, dokazuje aj táto akcia. Krásnym gestom bolo spájanie stretiek a vzájomná spolupráca i pomoc medzi mladšími a staršími účastníkmi. Každý ukázal to čo vedel a robil to s láskou a to je to najdôležitejšie. Tiež aj radosť detí a rodičov, ktorí sa prišli na ne pozrieť a podporiť každého jedného. Na záver po slávnostnom požehnaní sa všetci odobrali spokojní domov a s očakávaním, čo si pre nich pripravíme opäť o rok.