Farské oznamy na Druhú Veľkonočnú nedeľu 8.4.2018

Liturgický kalendár
Pondelok 9.4. Zvestovanie Pána, slávnosť

Streda 11.4. Sv. Stanislava, biskupa a mučeníka
Nedeľa 15.4. 3. Veľkonočná nedeľa

Nedeľa Božieho milosrdenstva
Dnes je nedeľa Božieho milosrdenstva. Chceme Vás pozvať na spoločnú modlitbu Korunky Božieho milosrdenstva popoludní o 15.00. Dnes pri verejnej úcte obrazu Božieho milosrdenstva je možné získať úplne odpustky za obvyklých podmienok.

Slávnosť Zvestovania Pána
Zajtra, v pondelok, je slávnosť Zvestovania Pána, ktorá bola preložená z pôvodného dátumu 25.3. Svätá omša bude ako obyčajne, večer o 18.00. Po nej bude stretnutie členov ružencového bratstva.

Nábor do "Prípravky B"
Srdečne pozývame mladé futbalové talenty narodené v rokoch 2009 a 2010 v utorok 10. apríla 2018 o 16:00 na nábor do "Prípravky B" nášho klubu SFC Kopánka u nás, na našom ihrisku. Poprosíme chlapcov, aby si priniesli so sebou športové oblečenie a kopačky. Z kapacitných dôvodov vieme zobrať teraz na jar len 5 hráčov. V prípade dažďa bude termín náboru zmenený.

V poslednej dobe sme za registrovali v priestoroch vestibulu a pred kostolom viacerých ľudí, ktorí pýtajú po bohoslužbách peniaze. Chceme vás láskavo poprosiť, aby ste týmto ľuďom nedávali peniaze. Je to nesprávna pomoc, peniazmi im len škodíme a nie je to ani správna forma milosrdenstva. My v našej komunite týmto ľuďom zvykneme pomôcť stravou alebo oblečením. Ak im chcete naozaj pomôcť, nikdy im nedávajte peniaze. Môžete ich dať radšej charite alebo iným organizáciám, ktoré sa tým zaoberajú, alebo aj nám a my im tú pomoc sprostredkujeme.