Farské oznamy na 5. pôstnu nedeľu 7.4.2019

Nedeľa    14.4.   Kvetná nedeľa

Budúci týždeň je Kvetná nedeľa. Na sväté omše si môžete priniesť bahniatka, ktoré budeme požehnávať. Prosíme deti, aby sa na začiatok nedeľnej detskej svätej omše zhromaždili na našom dvore pri vstupe do oratka. Odtiaľ pôjdeme s bahniatkami v sprievode do kostola.

Budúcu nedeľu popoludní od budeme vysluhovať sviatosť zmierenia viacerí kňazi v čase od 15.00 do 19.00. Prosíme vás, využite túto príležitosť a nenechajte si to na poslednú chvíľu. Vo Veľkom týždni budeme spovedať od 17.00 hodine. 

V stredu 10. apríla pri večernej svätej omši budeme udeľovať sviatosť po mazania chorých pre všetkých starých a chorých našej farnosti. Ak máte v rodine nevládnych, ktorí nemôžu prísť môžete ich nahlásiť v kancelárii farského úradu a kňaz príde k vám domov.

Nie len z chleba žije človek“ je názov duchovno – umeleckého čítania Božieho slova. V sobotu 13. apríla od 20.00 sa bude v našom kostole čítať Lukášovo evanjelium. Pozývame vás, aby ste prišli a započúvali sa do Božieho Slova, v ktorom je prítomný živý Kristus.

Saleziánsky futbalový klub SFC KOPÁNKA pozýva na nábor chlapcov narodených v ročníkoch 2010 a 2011. Nábor do Prípravky B sa uskutoční v piatok 12.4.2019 o 16:00. Zraz 15:45 na ihrisku pri kostole. Je dôležité si priniesť kopačky a športové oblečenie. V prípade daždivého počasia bude termín náboru presunutý a oznámený na stránke klubu.

Dnes sa po svätých omšiach bude konať zbierka "Tehlička''. Vyzbierané finančné prostriedky pôjdu na opravu povodňou poškodené a zničené domy a na pomoc najviac zasiahnutých rodín v oblasti Kérala, v Indii. Po omši budú dievčatá rozdávať symbolické indické čaje. Poobede vás pozývame na Misijnú krížovú cestu o 15.00 a po nej do Misijnej kaviarne a na Veľkonočné tvorivé dielne do pinpongárne.