Farské oznamy na 2. Veľkonočnú nedeľu 28.4.2019

Pondelok  29.4.   Sv. Kataríny Sienskej, panny a učiteľky Cirkvi a patrónky Európy
Streda        1.5.   Sv. Jozefa Robotníka, spomienka
Štvrtok       2.5.   Sv. Atanáza, biskupa a učiteľa Cirkvi, spomienka
Piatok        3.5.   Sv. Filipa a Jakuba, apoštolov, sviatok
Nedeľa      5.5.   3. Veľkonočná nedeľa

V nasledujúcom týždni je prvý piatok v mesiaci. Spovedať budeme vo štvrtok a v piatok od 17.00. Chorých budeme navštevovať v piatok dopoludnia. V sobotu po večernej sv. omši bude pobožnosť fatimskej soboty.

Dnes je nedeľa Božieho milosrdenstva. Popoludní o 15.00 vás pozývame na modlitbu korunky Božieho milosrdenstva.

V stredu začína mariánsky mesiac máj. Na začiatku každej večernej svätej omše sa budeme modliť loretánske litánie. Do púte k Titusovi Zemanovi sa ich budeme modliť s úmyslom za duchovné povolania.

Všetkých vás pozývame púť nášho strediska, celej farnosti, do Vajnor k Bl. Titusovi Zemanovi. Uskutoční sa v sobotu 11.5.2019. Vo Vajnoroch začneme o 14.00 modlitbou svätého ruženca za povolania a po ňom bude sv. omša, ktorej bude predsedať don Jozef Luscoň. Pre starších objednávame autobus, ktorý bude odchádzať o 13.00 spred kostola a plánovaný návrat je okolo 18.00. Cena je 5€. Je treba sa zapísať v sakristii. Pre tých, ktorí pôjdu vlakom a potom peši – vlak odchádza o 11.55, cestovný lístok si kupuje každý sám. Pre cyklistov: stretnutie je o 11.00 pred oratkom.

Vo štvrtok 2. 5. bude duchovná obnova pre mladých. Začne o 18.00 vo videomiestnosti.

V sobotu 4. mája bude v Bazilike sv. Mikuláša o 10.00 slávnostná sv. omša z príležitosti 15teho výročia biskupskej služby trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha. Všetci ste pozvaní na túto slávnosť.