Farské oznamy na 5. veľkonočnú nedeľu 19.5.2019

Piatok    24.5.  Panny Márie Pomocnice kresťanov, slávnosť
Nedeľa  26.5.  6. Veľkonočná nedeľa

Budúci víkend budeme v našej farnosti sláviť hody. Piatkovú slávnosť patrónky nášho kostola začneme sv.ružencom u sestier FMA na krížovej o 17.15. Potom pôjdeme v sprievode so sochou Panny Márie do nášho kostola a sprevádzať nás bude dychovka a skauti. Slávnostným celebrantom a kazateľom bude don Štefan Turanský. Po slávnosti všetkých pozývame na občerstvenie do oratka. Chceme vás poprosiť, aby ste napiekli slané alebo sladké alebo pripravili chlebíčky na tento večer a priniesli ich vo štvrtok večer alebo v piatok ešte pred ružencom.

Súčasťou hodového víkendu bude aj Festival rodín. Bližšie informácie nájdete na nástenke. V nedeľu o 16.30 pozývame všetkých rodičov na prednášku v kostole po ktorej budú súťaže, guľáš a iné atrakcie v našom oratku.

Chceme vás informovať ako napreduje príprava rekonštrukcie nášho kostola: ešte pred Veľkou nocou boli u nás členovia arcidiecéznej liturgickej komisie. Zhodnotili predložený návrh, ktorý ste mali možnosť vidieť vo vestibule a schválili ho bez akýchkoľvek pripomienok. Od otca arcibiskupa sme dostali povzbudenie, aby sme sa do toho smelo pustili. Môžeme na tento úmysel robiť aj mesačné zbierky. Radi by sme preto práve na budúci týždeň, na naše hody, začali s týmito zbierkami. Budeme vás aj naďalej informovať o ďalších krokoch, nateraz sa pracuje na projektovej dokumentácii, aby sme začať stavebné konanie. Nezabudneme na tento úmysel pamätať aj v modlitbe, aby sa našli aj medzi vami veľkodušní ľudia, ktorí nám s tým pomôžu aj po finančnej stránke.