Suhlasim s Zásady ochrany osobných údajov

1. Dnešná nedeľa je nedeľa Božieho Slova. Snažme sa v tomto roku vytvoriť si viac času na čítanie sv. písma.

2. Tento týždeň sa uskutoční duchovná obnova saleziánskej rodiny. Táto obnova je určená nie len pre spolupracovníkov, ale kohokoľvek, kto sa chce na chvíľočku zastaviť v svojom pracovnom tempe a očistiť si dušu. Téma januárovej obnovy je „Prekroč hranicu“. Obnova sa uskutoční v stredu o 17:00 hod. a v štvrtok o 18:00 hod. Vždy v dome sestier saleziánok na Krížovej ulici. Všetci ste srdečne pozvaní.

3. Zároveň sa tento týždeň uskutoční duchovná obnova mladých. Pozývame všetkých mladých a animátorov, aby sa prišli dobre duchovne pripraviť na sviatok dona Bosca. Duchovná obnova sa uskutoční tiež v štvrtok o 18:00 hod. v dome sestier saleziánok.

4. V súvislosti s utečencami z Ukrajiny naša provincia púšťa nový nábor dobrovoľníkov na obdobie ďalších 3 mesiacov. Predovšetkým hľadáme dobrovoľníkov z okolia BA a TT, nad 18 rokov (prípadne 16r.+ s odporúčaním). Viac informácii nájdete na našom webe https://www.domka.sk/pridaj-sa-k-nam/

5. Dnešnou nedeľou sa začína deviatnik k don Boscovi. Budeme sa ho modliť vždy pri sv. omšiach a každý deň ho nájdete aj na našich sociálnych sieťach.

6. V predstihu oznamujeme, že sviatok dona Bosca, teda naše hody oslávime okrem 31. januára, aj v nedeľu 5. februára slávnostnou sv. omšou o 11.00 hod., ktorej bude predsedať don Pavol Grach.

7. V rámci osláv nášho zakladateľa, dona Bosca, uvedieme aj premiéru dlho pripravovaného muzikálu mladých a dospelých z našej farnosti. Muzikál „BOLA RAZ JEDNA KLIETKA“ je rozprávkovým príbehom o odvážnom Jankovi, ktorý sa rozhodne oslobodiť chlapcov zo strašnej klietky. Klietku strážia zlé príšery a je jediný spôsob, ako ich premôcť. Ten odhalíme už na samotnom predstavení. Vstupenky na predstavenia tohto muzikálu, ktoré budú 5. a 12. februára o 16:30 hod. a o 19:00 hod. v kultúrnom dome na Kopánke, je možné zakúpiť si už aj dnes pri východe z kostola. A neskôr vždy na farskom úrade, alebo kontaktovať zodpovednú za predaj na tel. čísle: 0911 096 867. Počet miest je obmedzený. Premiéra o 16:30 je už takmer vypredaná. Stále máme lístky na ďalšie predstavenia. Pozrite si trailer: https://youtu.be/a87240O1swo

8. Túto nedeľu je pravidelná zbierka na rekonštrukciu kostola. Ďakujeme, že stále toto naše dielo beriete ako spoločné a štedro podporujete. Stále splácame úver vo výške 600.000 € (mesačne cca 4.500 €) a dlh Slovenskej provincii vo výške 90.000 €. 

9. Budúcu nedeľu je arcidiecézna zbierka na školstvo Trnavskej arcidiecézy. Minulý rok sa vyzbieralo 37.221 €.

LITURGICKÉ OZNAMY

V utorok je spomienka sv. Františka Saleského, biskupa a učiteľa Cirkvi.

V stredu je sviatok obrátenia sv. Pavla, apoštola.

V štvrtok je spomienka Sv. Timoteja a Títa, biskupov.

V sobotu je spomienka sv. Tomáša Akvinského, kňaza a učiteľa Cirkvi.

Budúca nedeľa je štvrtá nedeľa v cezročnom období.