Suhlasim s Zásady ochrany osobných údajov

1. Nezabudnime si dnes špeciálne spomenúť na našich otcov, keďže dnes oslavujeme Medzinárodný deň otcov.

2. V utorok odchádza 20 našich otcov z Kopánky spolu so saleziánmi na cyklovýlet do Slovinska. Sprevádzajme ich modlitbami, aby sa vrátili fyzicky aj duchovne obnovení. A našimi modlitbami podporme aj prípravu ďalších letných akcií, ktorých príprava beží už v plnom prúde.

3. Pri príležitosti sviatku sv. Antona bratia františkáni pozývajú predovšetkým deti na detské divadelné predstavenie s názvom Bodkovaný pes, Uskutoční sa dnes popoludní o 15:30 hod. v refektári františkánskeho kláštora. Vstup je cez zadný dvor kláštora pri hradbách. Vstupné je dobrovoľné.

4. Deťom, mladým a rodinám oznamujeme, že od najbližšieho utorka sa utorkové oratko ruší. V piatok a v nedeľu ostáva v nezmenenom čase, no z vnútra sa už presúvame na dvor k vonkajšiemu baru. Ste srdečne pozvaní.

5. Budúcu nedeľu sa uskutoční rodinné podujatie "Ukončenie skautského roka" v prírode pri Malom Dunaji. Pozvaní sú aj noví záujemci. Súčasťou bude aj sv. omša, guláš, dobrodružná hra a člnkovanie. Viac informácií nájdete na stránke skautov:
www.16zbor.skauting.sk/events/ a https://www.facebook.com/16zbor.

6. Rímskokatolícka bohoslovecká fakulta UK v Bratislave otvára pre pedagogických a odborných zamestnancov v budúcom akademickom roku 2024/25 rozširujúce štúdium učiteľstva náboženskej výchovy. Dvojročné štúdium bude prebiehať v externej forme a umožní získať aprobáciu na vyučovanie predmetu náboženská výchova. Prihlasovať sa dá do konca augusta 2024. Podrobnosti sú na webovej stránke fakulty www.frcth.uniba.sk.

7. V rámci osláv storočnice sa už spúšťa prihlasovanie. Víkend vďačnosti, ktorý je vyvrcholením osláv sa uskutoční 6. – 8. septembra v Bratislave a v Šaštíne. Bude to víkend nabitý na rôzne pekné ponuky. Prihlasovanie mladých sa spúšťa už teraz. Prihlasovanie pre dospelých nad 30 rokov sa spustí o pár týždňov neskôr. Všetci mladí, ktorí majú záujem zúčastniť sa tohto víkendu osláv v Bratislave, nech sa čím skôr hlásia cez tento link:
https://inviton.eu/e-16060/vikend-vdacnosti-oslava-100-vyrocia-prichodu-salezianov-don-bosca-na-slovensko 

8. Na saleziánsky tábor rodín ešte máme zopár voľných miest. Prihlasovanie sa uzatvára 30. júna. Link na prihlásenie:
https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=_LC8XB9yE06LuU23vTEzikxbz6YfBcRArF67QB9FsE5UMFI1MUsyOUVPTEpRTUUyVUtCRDVBNk04Ry4u 

9. Budúcu nedeľu bude pravidelná zbierka na rekonštrukciu.

LITURGICKÉ OZNAMY
V štvrtok je spomienka sv. Alojza Gonzágu, rehoľníka.
Budúca nedeľa je 12. nedeľa v cezročnom období.