Tretí prázdninový týždeň sa u nás v stredisku konal prímestský tábor. Zúčastnilo sa ho približne 115 detí. Tématika tábora bola založená na rozprávke Krúdovci. Počas celého týždňa deti nasledovali svetlo. Aj to skutočné v podobe slnka alebo ohňa, ale najmä to Božie Svetlo s veľkým začiatočným písmenom. Zmysel tábora bol teda predovšetkým v priblížení sa k Bohu, v nájdení si nových priateľov a v spoločnom trávení času.

Každý deň tábora mal inú tému a myšlienku. Pondelok sa začal tábor s témou Rodina. Deti sa spolu zoznámili a poobede sa zúčastnili stanovísk. Utorok sa snažili Prežiť. Plnili rôzne úlohy, aby si následne mohli zmerať svoje sily v turnajoch. Spolupráca. Taká bola téma tretieho dňa. V tento deň deti navštívili Bratislavskú Zoo. Táborníci spoznali nové druhy zvierat a zistili mnoho zaujímavostí o tých už dobre známych. Na vytváranie treba Tvorivosť. A tej bolo vo štvrtok veru dosť. Pretože pri tvorivých dielňach sa deťom podarilo vyrobiť naozaj výnimočné kúsky. No a na záver tábora sa konala mestská hra. Po návrate detí z mesta sa tábor končil Záchranou druhých pri celotáborovej hre, kde museli pomôcť najprv blížnym a nakoniec aj hlavnej postave rozprávky-Grugovi. Všetko napokon dobre dopadlo.

Jedna z animátoriek sa vyjadrila: „Veľmi sa mi páčila atmosféra tábora, s akým nabudením do toho išli všetci animátori a s akou radosťou každý deň deti prichádzali do tábora. Veľmi ich očarili zaujímavo spracované scénky a taktiež sme si užili aj výlet v Bratislavskej ZOO, kde mali deti rôzne úlohy, ktoré s nadšením plnili. Deti taktiež veľmi ocenili vodné hry, ktoré ich osviežili a nabudili do plnenia ďalších zaujímavých stanovíšt aj napriek veľmi horúcemu počasiu. Tábor hodnotím ako veľmi dobrý, zábavný s množstvom krásnych zážitkov.“

nov
13

13.11. - 21.11.

nov
15

15.11. - 19.11.

nov
23

23.11. 19:00 - 20:30

nov
25

25.11. 08:00 - 13:00

nov
29

29.11. 17:00 - 19:30