Tretí prázdninový týždeň sa u nás v stredisku konal prímestský tábor. Zúčastnilo sa ho približne 115 detí. Tématika tábora bola založená na rozprávke Krúdovci. Počas celého týždňa deti nasledovali svetlo. Aj to skutočné v podobe slnka alebo ohňa, ale najmä to Božie Svetlo s veľkým začiatočným písmenom. Zmysel tábora bol teda predovšetkým v priblížení sa k Bohu, v nájdení si nových priateľov a v spoločnom trávení času.

Každý deň tábora mal inú tému a myšlienku. Pondelok sa začal tábor s témou Rodina. Deti sa spolu zoznámili a poobede sa zúčastnili stanovísk. Utorok sa snažili Prežiť. Plnili rôzne úlohy, aby si následne mohli zmerať svoje sily v turnajoch. Spolupráca. Taká bola téma tretieho dňa. V tento deň deti navštívili Bratislavskú Zoo. Táborníci spoznali nové druhy zvierat a zistili mnoho zaujímavostí o tých už dobre známych. Na vytváranie treba Tvorivosť. A tej bolo vo štvrtok veru dosť. Pretože pri tvorivých dielňach sa deťom podarilo vyrobiť naozaj výnimočné kúsky. No a na záver tábora sa konala mestská hra. Po návrate detí z mesta sa tábor končil Záchranou druhých pri celotáborovej hre, kde museli pomôcť najprv blížnym a nakoniec aj hlavnej postave rozprávky-Grugovi. Všetko napokon dobre dopadlo.

Jedna z animátoriek sa vyjadrila: „Veľmi sa mi páčila atmosféra tábora, s akým nabudením do toho išli všetci animátori a s akou radosťou každý deň deti prichádzali do tábora. Veľmi ich očarili zaujímavo spracované scénky a taktiež sme si užili aj výlet v Bratislavskej ZOO, kde mali deti rôzne úlohy, ktoré s nadšením plnili. Deti taktiež veľmi ocenili vodné hry, ktoré ich osviežili a nabudili do plnenia ďalších zaujímavých stanovíšt aj napriek veľmi horúcemu počasiu. Tábor hodnotím ako veľmi dobrý, zábavný s množstvom krásnych zážitkov.“

jan
18

18.01. 19:00 - 20:30

jan
19

19.01. 18:00 - 21:00

jan
20

20.01. 09:00 - 13:00

jan
21

21.01. 14:00 - 15:30

jan
21

21.01. 15:30 - 17:00