Zopár rád od Dominiky ako napísať článok o akcii:

Ahojte, tu vám ponúkam návod na tvorbu článku v niekoľkých bodoch. Nebojte nie je to vôbec náročné.

1. pútavý názov tvorím až keď je článok napísaný, buďte kreatívni :)

2. spíš si o čom ten článok má byť. Napíš si všetky slová, ktoré ťa napadnú napr. pri akcii Nocovačka - napadlo ma: baby, rozsypané pukance, strapaté vlasy, super zážitok, utuženie partie, nevyspaté animátorky, sobotné upratovanie. Tieto slová ti budú oporou pre tvorbu článku.

3. dôležité je spomenúť v článku, kedy sa tá akcia diala. Nemusí to byť však len presný dátum ale napr. uplynulý víkend, začiatkom mája, koncom jesene a tak. Nebojte sa s tým pohrať.

4. článok by mal mať aspoň 10 riadkov

5. posledný najdôležitejší bod : Pozeraj na článok ako čitateľ. Nikoho nezaujíma, že ste mali nocovačku, zápas, šarkaniádu, ale čo sa na nej dialo. Koľko tam bolo ľudí a niečo zaujímavé. Napr. Zuzka si zabudla priniesť kefku tak sa jej všetky dievčatá na stretku poskladali na novú a šli ju kúpiť. Alebo Mišo, brankár si zabudol rukavice na hranie a rodičia mu ich priniesli len 5 min pred začatím zápasu.

Cieľom písania článkov na náš web je, aby ľudia vedeli, že sú tu nejakí saleziáni, animátori, a že aj dačo robia. Chceme tiež ukázať ľuďom, aké to je patriť do oratka.